Члени Националного совиту Руснацох, од 17.11.2014. року

1. Славко Рац, Нови Сад,  slavko.rac@gmail.com

2. Мирон Сабадош, Дюрдьов, sabados.miron@gmail.com

3. Наташа Еделински Миколка, Беркасово, natasarehak@yahoo.com

4. Йовґен Мудри, Нови Сад, jovgen.mudri@gmail.com

5. Микола Ґубаш, Коцур, vodemedo@gmail.com

6. Олена Папуґа, Руски Керестур, olpapuga@gmail.com

7. Гелена Пашо Павлович, Руски Керестур, helenapp@ptt.rs

8. Владимир Олеяр, Руски Керестур, olejarmarina@open.telekom.rs

9. Мелания Римар, Петроварадин, melanijarimar@gmail.com

10. Желько КовачРуски Керестур, zeljkokelja@gmail.com

11. Ґабриєла Саянкович, Руски Керестур, gsajankovic@gmail.com

12. Тихомир Фейди, Руски Керестур, fejdit@neobee.net

13. Юлиян Ковач, Шид, julijankovac@neobee.net

14. Миломир Шайтош, Нови Сад, compysoft@gmail.com

15. Наташа Макаї-Мудрох, Сримска Каменїца, natasa.makaji.mudroh@gmail.com

16. Микола Шанта, Коцур, sannik@eunet.rs

17. Мирослав Кевежди, Нови Сад, mir@nspoint.net

18. Борис Фейди, Коцур, multipita@gmail.com

19. Сашо Сабадош, Зомбор, sabadossasa@ymail.com

 

Предсидатель Националного совиту Руснацох од 17. новембра 2014. року

Славко Рац

 

Подпредсидателє Националного совиту Руснацох

- Йовґен Мудри, источашнє и заменїк предсидателя НС
- Микола Шанта
- Наташа Еделински Миколка

Члени Вивершного одбору Националного совиту Руснацох
- Желько Ковач, предсидатель
- Йовґен Мудри
- Микола Шанта
- Наташа Еделински Миколка
- Наташа Макаї Мудрох

Секретар Националного совиту Руснацох
- Таня Арва Планчак

Члени Одбору за образованє
- Мелания Римар, предсидатель Одбору, Петроварадин (melanijarimar@gmail.com)
- Емилия Костич, Руски Керестур
- Марина Сабадош, Дюрдьов
- Каролина Папуґа, Руски Керестур
- Весна Раґаї, Коцур
- Єлена Салаґ, Дюрдьов
- Татяна Бучко Рац, Руски Керестур
- Анамария Рамач Фурман, Нови Сад
- Славко Сабо, Вербас
- Златица Малацко, Руски Керестур
- Славица Мали, Вербас
- Марина Дудаш, Руски Керстур

Члени Одбору за културу
- Ґабриєла Саянкович, предсидатель Одбору, Р. Керестур (gsajankovic@gmail.com)
- Лидия Пашо, Руски Керестур
- Амалия Варґа, Нови Сад,
- Михайло Зазуляк, Руски Керестур
- Мария Тот, Петроварадин
- Сашо Палєнкаш, Руски Керестур
- Йоаким Стрибер, Беоґрад
- Любица Отич, Дюрдьов
- Мирослав Кевежди, Нови Сад
- Йоаким Рац, Руски Керестур
- Мирослав Пап, Нови Сад
- Микола М. Цап, Коцур
- Деян Бобаль, Бикич Дол
- Сандра Саламун, Дюрдьов

Члени Одбору за информованє
- Иван Сабадош, предсидатель Одбору, Р.Керестур/Н.Сад  (ivansabados77@gmail.com)
- Златко Рамач, Нови Сад
- Анамария Ранкович, Ветерник
- Еуфемия Ґшвенґ, Вербас
- Мария Стрибер, Руски Керестур
- Мая Зазуляк, Руски Керестур
- Михал Рамач, Нови Сад

Члени Одбору за службене хаснованє язика и писма
- Зоран Бережни, предсидатель Одбору, Сримска Митровица
- Славко Цупер, Шид
- Йоаким Грубеня, Нови Сад
- Татяна Дудаш, Нове Орахово
- Деян Загорянски, Вербас
- Владислав Салак, Руски Керестур

- Боґдан Виславски, Дюрдьов

Члени Роботного цела за младеж
- Сашо Сабадош, предсидатель Роботного цела, Зомбор (sabadossasa@ymail.com)
- Яким Винаї, Руски Керестур
- Ясна Медєши, Руски Керестур
- Мелания Мали, Коцур
- Емилия Чизмар, Коцур
- Милош Малеш, Дюрдьов
- Борс Цап, Дюрдьов
- Иван Канюх, Нови Сад
- Соня Гудак, Нови Сад
- Александра Лендєр, Вербас
- Гелена Папуґа, Вербас
- Далибор Болдиш, Шид

- Борис Бесерминї, Нове Орахово

Члени Роботного цела за спорт
- Звонко Салаґ, предсидатель Роботного цела, Дюрдьов
- Иван Папуґа, Вербас
- Юлиян Ковач, Шид
- Борис Шайтош, Руски Керестур
- Кирил Симунович, Суботица

Члени Роботного цела за науку
- др Янко Рамач, предсидатель Роботного цела, Кисач
- др Дюра Гарди, Нови Сад
- др Якови Кишюгас, Нови Сад
- др Юлиян Тамаш, Вербас
- др Юлиян Рамач, Коцур

Члени Пододбору за управу и предписаня
- Мирослав Кевежди, Нови Сад
- Мирослав Цирба, Шид
- Йоаким Гарди, Руски Керестур
- Ивана Отич, Нови Сад
- Тамара Рамач, Дюрдьов

Члени Пододбору за демоґрафию Одбору за службене хаснованє язика и писма
- Ксения Бесерминї, Коцур
- Дария Медєши, Вербас
- о. Михайло Малацко, Руски Керестур
- Борислав Сакач, Нови Сад
- о. Владимир Еделински Миколка, Беркасово
- Мирослав Чакан, Дюрдьов