Подручни канцелариї

КООРДИНАЦИЇ ПОДРУЧНИХ КАНЦЕЛАРИЙОХ НАЦИОНАЛНОГО СОВИТУ

1. Подручна канцелария Сримска Митровица, о.Владислав Варґа - координатор

  • Станислава Будишин - култура
  • Моника Абодї Митрович - информованє
  • Зоран Бережни - службене хаснованє язика и писма
  • Душанка Костич - образованє

2. Подручна канцелария Коцур, Микола Ґубаш - координатор

  • Микола Ґубаш и Юлиян Малїк - култура
  • Микола Шанта и Микола М. Цап - информованє
  • Ксения Бенце - службене хаснованє язика и писма
  • Серафина Яґлица, Весна Раґаї Цап и др. Юлиян Рамач - образованє
  • Мелания Мали и Желько Фаркаш -  млади

3. Подручна канцелария Вербас, Деян Загорянски - координатор

  • Михайло Тамаш - култура
  • Еуфемия Ґшвенґ - информованє
  • Гелена Папуга - службене хаснованє язика и писма
  • Славко Сабо - образованє

4. Подручна канцелария Нови Сад, Наташа Макаї Мудрох - координаторка

  • Миломир Шайтош - култура
  • Славко Винаї - информованє
  • Боґдан Рац - службене хаснованє язика и писма
  • Мелания Римар - образованє
  • Александра Живкович Бучко и Борис Фейди - млади

5. Подручна канцелария Суботица, Ксения Палатинус - координаторка

  • Наташа Ґрунчич - култура
  • Иван Гарди - информованє
  • Ясмина Пеячки - службене хаснованє язика и писма
                                  - образованє

6. Подручна канцелария Нове Орахово, Татяна Дудаш - координаторка

  • Еделински Михайло - култура
  • Наталия Заґорац - информованє
  • Татяна Дудаш - службене хаснованє язика и писма
  • Ксения Бенчик - образованє
  • Ґовля Любо - спорт

  
7. Подручна канцелария Бикич Дол,  Деян Бобаль - координатор

  • Марина Шолтис и Мирослава Гнатко - култура
  • Дарко Бобаль - информованє
  • о.Владимир Еделински Миколка - службене хаснованє язика и писма
  • проф. Бранислав Лазор и Зденко Лазор - образованє

8. Подручна канцелария Дюрдьов, Мирон Сабадош - координатор

  • Микола Хромиш - култура
  • Хелена Корпаш - информованє
  • Ивана Тиркайла - службене хаснованє язика и писма
  • Єлена Салаґ  - образованє
  • Борис Цап - за младеж
  • Борис Балїнт - за спорт
  • Мирослав Чакан - за демографию
  • Ивана Тиркайла - за управу и предписаня

   9. Подручна канцелария Кула, Владимир Бучко - координатор

  • Амалия Ковач - култура
  • Ярослав Ковач - информованє
  • Владимир Лазор - службене хаснованє язика и писма
  • Мелания Арваї - образованє

10. Подручна канцелария Шид, Наташа Еделински Миколка - координаторка

  • Саня Тиркайло - култура
  • Весна Данчелович - информованє
  • Славко Цупер - службене хаснованє язика и писма
  • Вера Дупало - образованє
  • Далибор Болдиш - омладина
  • Юлиян Ковач - спорт
  • Мирослав Цирба - предписня
  • о.Владимир Еделински Миколка

Обовязки координациї подручних канцеларийох:

  • провадзенє трошеня средствох хтори уплацує Национални совит
  • орґанизованє локалней преслави Националного швета Руснацох
  • формованє орґанизацийного одбору манифестациї хтора у Календару манифестацийох и приношенє финансийного плану истей
  • формованє Управного одбору Подручней канцелариї хтори будзе сотрудзовац з Националним совитом на локалним уровню у образованю, култури, информованю, службеним хаснованю язика и писма и других обласцох. Управни одбор у своїм составе обовязно муши мац представнїкох зоз тих штирох обласцох
  • подношенє звиту о роботи подручней канцелариї раз мешачно Националному совиту