Треце зволанє Националного совиту (2010-2014)

Члени Националного совиту Руснацох:

1. Славко Рац (Руски Керестур), предсидатель
моб.: 065 333 77 77
2. Мирон Сабадош (Дюрдьов), заменїк предсидателя
моб.: 065 888 22 70
3. Вера Дупало (Шид), подпредсидатель
моб.: 069 712 570
4. Дюра Винаï (Нови Сад), подпредсидатель
моб.: 069 673 302
5. Йовґен Мудри (Нови Сад), предсидатель Вивершного орґану
моб.: 064 166 98 96
6. Мелания Римар (Нови Сад), предсидатель Одбору за образованє
моб.: 064 364 45 05
7. Сашо Палєнкаш (Руски Керестур), предсидатель Одбору за младеж и спорт
моб.: 064 361 80 47
8. Мирослав Бесерменï (Сримска Митровица), член
моб.: 065 292 93 33
9. Леона Виславски (Дюрдьов), член
моб.: 064 317 79 29
10. Звонко Гнатко (Шид), член
моб.: 062 352 513
11. Микола Ґубаш (Коцур), член
моб.: 062 501 782
12. Михайло Еделински (Нове Орахово), член
моб.: 063 602 929
13. Михайло Зазуляк (Руски Керестур), член
моб.: 064 468 22 76
14. Нада Лендєр (Вербас), член
моб.: 064 460 33 70
15. Наташа Макаï-Мудрох (Сримска Каменїца), член
моб.: 062 416 640
16. Михайло Малацко (Руски Керестур), член
моб.: 064 294 81 27
17. Аранка Медєши (Коцур), член
моб.: 064 124 70 09
18. Дюра Папуґа (Руски Керестур), член
моб.: 064 430 46 40
19. Олена Папуґа (Нови Сад), член
моб.: 063 863 78 63

 

Члени Вивершного орґану Националного совиту
 
1. Йовґен Мудри (Нови Сад), предсидатель Вивершного орґану
2. Мелания Римар (Нови Сад), предсидатель Одбору за образованє
3. Иван Сабадош (Нови Сад), предсидатель Одбору за информованє
4. Лидия Пашо (Руски Керестур), предсидатель Одбору за културу
5. Боґдан Виславски (Дюрдьов), предсидатель Одбору за урядове хаснованє язика и писма
6. Сашо Палєнкаш (Руски Керестур), предсидатель Одбору за младеж и спорт
7. др Юлиян Тамаш (Вербас), предсидатель Одбору за науку

 

Надпатраюци одбор Националного совиту:

Яким Голик, Темерин, предсидатель

Владимир Варґа, Руски Керестур,
Янко Голик, Нови Сад,
Весна Еделински, Руски Керестур,
Иван Гарди, Суботица

 

ФАХОВО ОДБОРИ

 

Одбор за образованє:

Предсидатель: Мелания Римар
моб.: 064 364 45 05
Члени: Емилия Костич, Ксения Варґа, Ксения Медєши, Єлена Кухар,  Хелена Пашо Павлович, Стеван Константинович, Славица Мали, о. Юлиян Рац, Янко Хома и Славко Сабо

 

Одбор за информованє:

Предсидатель: Иван Сабадош
моб.: 069 67 33 10
Члени:
Еуфемия Ґшвенґ, Златица Няради, Михайло Симунович, Анамария Пап, Мария Стрибер, Мая Зазуляк и Златко Рамач.

 

Одбор за културу:

Предсидатель: Лидия Пашо
моб.: 064 870 39 35
Члени:
Наташа Ґрунчич, Микола Ґубаш, Мирослав Цирба, Владимир Сивч, Наталия Заґорац, Мирослав Чакан, Владимир Бучко, Нада Лендєр, Йоаким Рац Мими , Олґица Лендєр Радович, Михайло Зазуляк, Владимир Дорокхази, Владимир Балащак, о. Михайло Малацко, Ирина Гарди Ковачевич, Славко Джуджар Джеко и Аранка Медєши.

 

Одбор за урядове хаснованє язика и писма:

Предсидатель: Боґдан Виславски
моб.: 064 125 09 73
Члени:
Йоаким Грубеня, Владислав Салак, Славко Цупер и Зоран Бережни.

 

Одбор за младеж и спорт:

Предсидатель: Сашо Палєнкаш
моб.: 064 361 80 47
Члени: Ярослав Виславски Муцо, Звонимир Салаґ, Владимир Чизмар, Сенка Надь, Александар Бесерминї, Танита Ходак, Биляна Дудаш, Аня Рац,  Андрий Лендєр, Сандра Барань и Зденко Лазор.

 

Одбор за науку:

Предсидатель: др Юлиян Тамаш, академик
моб.: 062 240 058
Члени: др Яков Кишюгас, др Мирослав Планчак, др Янко Рамач, др Юлиян Рамач и др Дюра Гарди.

 

Секретарият:

1. Марияна Колошняи, секретар Националного совиту
робота: +381 25 705 222; 705 333;
моб.: + 381 64 580 41 62
2. Снежанка Сабо, Фахови сотруднїк за економски питаня, проєкти и рахунководство
робота: +381 25 705 222; 705 333
моб.: +381 64 259 64 03
3. Таня Арва Планчак, технїчни секретар
робота: +381 25 705 222; 705 333
моб.: +381 64 187 31 36